סנדוויץ’ לבנה וזעתר

את רוב הפוסטים באתר אנחנו נוהגים לפתוח בדיון ארוך ומעמיק בנושא תרבות האוכל, או במספר בדיחות פוגעניות וחסרות טעם. אבל עכשיו אנחנו ב”פרויקט כריך”, אז אין זמן לכל זה. אתם מאחרים, לא סידרתם את השיער, יש לכם איכסה בעיניים וריח רע מהפה. מהר להכין סנדוויץ’ ולצאת מהבית.

הסנדוויץ’ הזה הוא וריאציה למאכל האהוב על כולנו בצמתים בצפון, בבזארים בקניון, ובמסעדה האחרונה של אייל שני. מי אם לא, אם כל הטורטיות – פיתה דרוזית עם לבּנה וזעתר. ומה שיפה זה שכנראה שיש לכם את כל המרכיבים לסנדויץ’ הזה בבית.

אם אין לכם סבתא דרוזית בת 90 עם סאג’ בין הידיים וכוח סבל בלתי נגמר לחום, נסתפק במקרה הזה בלחמניה.

אם אין לכם לבּנה במקרר, כל מה שצריך זה לקחת חיתול משומש של תינוק ולתת ליוגורט לטפטף דרכו במשך 10 עד 14 ימים. סתם, פה זה לא אמירים. אנחנו פשוט ניקח גבינה ונטפטף עליה קצת לימון בשביל הארומה החמצמצה (גם גבינה פגת תוקף תעבוד במקרה הזה).

אם אין לכם זעתר בארון, פשוט תפסיקו להיות כאלה גזעניים.

כל מה שצריך לעשות כאן זה למרוח גבינה לבנה בנדיבות, מעליה קצת לימון והרבה זעתר וכמה טיפות של שמן זית, והרבה עלים ירוקים ממה שיש לכם (ואם אין לכם אז תקנו מדי פעם, זה עולה 2 שקל). גם כוסברה וגם פטרוזיליה יהיו מצוינים.

מבחן התיק. הצעת הגשה: על ג'וזה מוריניו

את “מבחן התיק” הכריך הזה עבר בהצלחה, ולמרות המראה הפרוע (שתואם את השיער שלכם היום), הטעם כמו חדש. בתיאבון!

 

5 תגובות

  • תכינו לבנה לבד זה שווה. קונים קנקן יוגורט גדול של 1.5 ליטר (זול ממש), שופכים אותו לבד חיתול, ומשאירים לילה במקרר מעל מסננת מעל קערה. טעים טעים, ואף יותר זול מ”לבנה מזוייפת” עם לימון. המהדרין מוסיפים טיפונת מלח לימון (כן ההוא שמנקים איתו תקומקום)

  • מאיה מה זה הקטע הזה של להכין אוכל בתוך חיתול??? חוץ מזה – מאיפה אמור להיות לי חיתול?

  • זיו, זה עובד נפלא. ואין טעם לוואי מגעיל שתמיד יש בכל ממרחי הגבינות המעובדים ומגוון האילתורים רחב (יוגורט + שמנת, רק שמנת, גבינה לבנה + יוגורט וכו’).
    חיתול זה לא בעיה להשיג – או שמבקשים מאמא (כי היא בטוח שמרה אחד או שניים כדי להראות לדורות הבאים איך היא חיתלה את ילדיה באייטיז), או שקונים, אין לי מושג איפה אבל זה בטוח טרנדי היום, לחתל את ילדיך בחיתול-בד. הכי אקו-שיק.

  • ניסתי את העניין עם החיתול ויצא פשוט גועל נפש. מומלץ לנסות עם חיתול חדש, ולא משומש.

  • אפשר עם ציפית נקייה שלעולם לא תשתמשו בה, במקום עם חיתול.
    אפשר לקנות בד טטרה (שזה בעצם חיתול) חדש בחנויות של דברים לתינוקות.

כתוב תגובה