בורקס בכר \ העגלה \ בכר העגלה

14/11/2011

לכל עיר יש את היריבות הקולינרית שלה. בדרך כלל היריבות ניטשת בין שני דוכנים שנקראים בערך אותו דבר, מייצרים את אותה המנה וגובים את אותו מחיר. במקרים רבים התחרות הזאת כל כך רווחית שהיא מייצרת עוד המון חיקויים מסביב. קחו לדוגמא את אבו-גוש: אמנם לא יצא לי לאכול שם אף פעם חומוס הגון אבל מי לא מכיר את אבו-שוקרי האורגינלי וברור ש”זה הדוכן הקטן בשביל עפר שמאחורי השלט של הלבנונית, מה אתה ילד?”. מהצד זה בטח נראה קצת ילדותי, אבל היי – באמת הגיע הזמן שתתחבר לילד הפנימי שבך.

השבוע הגעתי ל”בורקס בכר” בחיפה, סליחה, “בורקס בכר העגלה”, או משהו כזה. קצת קשה לעקוב אחרי היריבות ההיסטורית כשגוש מרגרינה נוטף ממולא בבשר טחון עושה לך עיניים. ממה שהצלחתי להבין היה בורקס בכר, היה בורקס העגלה ובשנים האחרונות הם התאחדו למגה-בורקס-זורד אימתני שמטיל פחמימותיו על תושבי האזור. על הדרך היה גם את “עמיקם” אבל הוא כבר מזמן ברח לתל אביב.

בורקס העגלה חמוצים

מי שינחש את מספר החמוצים המדויק בתמונה יזכה בצרבת לכל החיים

אז מה יש לנו פה: בורקסים גדולים ממולאים בכל טוב: תרד-גבינה, בשר, חצילים וכו’ מוגשים עם ביצה, מלפפון חמוץ ורסק. עכשיו חברים יקרים, זה הריל-פאקינג-דיל של השומן הרווי והכולסטרול. אם הייתי רופא הייתי ממליץ לכם לקחת סטטינים עם המנה הזאת אבל אני לא. אז אני ממליץ לכם לקחת עוד בורקס.

בורקס בכר העגלה

כך יעשה לבורקס וכו'

מחיר: 14 לבורקס + 2 לביצה קשה. סניפים בחיפה: מוריה 52, ההסתדרות 60 לב המפרץ, קניון סיטי סנטר, שלום עליכם 5 מרכז זיו, צומת קרית אתא. ואולי עוד כמה, מי יודע.

 

6 תגובות

 • זיו, שיחקת אותה הפעם.
  מגניב!
  שיהיה בהצלחה גדולה! השנה

 • בורקס העגלה….מזכיר לי נשכחות..!
  כשהייתי גרה באיזור זה היה אחד מהדברים ש”חייב” לאכול פעם בשבוע.
  הכי טעים שיש!!

 • צריך לחוקק חוק שיחייב מתן קרדיט למי שגילה לך את המקום.

 • אני מבינה שבלוג הבישול שלכם מסתכם בעיקר בללכת לאכול בחוץ

 • בורקס אמיתי זה רק ביהוד.
  אני אפילו לא זוכרת איך קוראים לו, אבל הוא מגיע עם חור באמצע ובמילוי תרד (ועוד כמה מילויים אחרים, אבל התרד, התרד הוא המילוי האמיתי) וביצה קשה חומה כזאת, במעין חמגשית אלומיניום, וזה הטעם של ילדותי (יחד עם פלטיקו, שלאחרונה גיליתי שבכלל קוראים לזה סולטאג’ אבל אני דובקת בפלטיקו, ובויוס).
  תמיד העדפתי את הצד הטורקי של המשפחה.

 • בסיטי סנטר לא מוכרים את הבורקס עם הבשר
  הם חייבים לשמור שם על כשרות, בגלל האוכלוסיה הערבית שבסביבה

כתוב תגובה